TERMINY EGZAMINÓW SEMESTRALNYCH

FORMA ZAOCZNA


PLAN LEKCJI W ROKU SZKOLNYM 2023/2024FORMA STACJONARNA
FORMA ZAOCZNA

TERMINY ZJAZDÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

TERMINY ZJAZDÓW
Statut Medycznej Szkoły Policealnej w Ciechanowie


Kampania społeczna „#Rozmawiaj#Reaguj”


Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem wykorzystania seksualnego małoletnich. Z Pierwszego Raportu PKDP wynika, że ofiarami przemocy seksualnej w Polsce w ubiegłych latach najczęściej były dzieci w wieku 13-15 (49%) i 7-12 (41%) lat. W okresie popełnienia czynu 76% skrzywdzonych dzieci przebywało w swoim domu, pod opieką rodziców. Niestety w 54% przypadków nikt z najbliższego otoczenia (rodzice, nauczyciele, krewni) nie zauważył nic niepokojącego. Najczęściej samo dziecko ujawnia informację, borykając się często z brakiem zaufania dorosłych, pretensjami, negatywną oceną swojego zachowania. A przecież czyn zabroniony popełnił dorosły. On jest winny i odpowiedzialny za to co się stało, za każdy akt skrzywdzenia dziecka. To nigdy nie jest wina dziecka.

Państwowej Komisji zależy na tym, aby ten przekaz zapisał się w społecznej świadomości. Zdaniem jej członków, należy w większym stopniu zwrócić uwagę na dziecko, płynące od niego sygnały i nie lekceważenie tego co jest przez nie zgłaszane. Celem jest jak najszybsza pomoc tym, które zostały skrzywdzone.
Kampania, której plakaty przesłaliśmy jest skierowana do wszystkich obywateli, w szczególności do opiekunów dzieci i młodzieży. Jej zadaniem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie omawianego tematu i wskazanie odpowiednich wzorców zachowań w stosunku do dzieci, które często niewerbalnie sygnalizują, że zostały skrzywdzone.

Odczytując zamieszczony na plakacie kod QR, można przenieść się na stronę kampanii, gdzie są umieszczone wskazówki, które mogą pomóc opiekunowi małoletniego poradzić sobie z sytuacją podejrzenia wykorzystania lub faktu wykorzystania seksualnego dziecka, tak aby mógł dać małoletniemu odpowiednie wsparcie. Jedno ze wskazań kampanii to: „Gdy zauważysz, że dziecko jest, m.in.: przygnębione i zlęknione, izoluje się, ma problemy w szkole i niską samoocenę, to: rozmawiaj, słuchaj, uwierz i reaguj. #RozmawiajReaguj”.

Informacje dla absolwentów kierunku OPIEKUN MEDYCZNY

❗️Uwaga absolwenci kierunku OPIEKUN MEDYCZNY z kwalifikacjami Z.4, MS.04. oraz MED.03 którzy chcą uzupełnić kwalifikację MED.14. Świadczenie usług medyczno-pielęgnacyjnych i opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej !

❗️Prosimy o zapoznanie się ze wskazanym linkiem.

❗️Wypełnijcie i wyślijcie wymagane dokumenty na wskazany adres.

❗️Zgłaszacie się indywidualnie, nie za pośrednictwem szkoły.

Więcej informacji na stronie Europejskie fundusze dla zdrowia

OGŁOSZENIE o zmianie Ustawy Antysmogowej


Wszelkie dodatkowe informacje na temat obowiązującej uchwały antysmogowej oraz jej nowelizacji znajdują się na stronie www.powietrze.mazovia.pl w zakładce „Uchwała antysmogowa” oraz w PLIKU do pobrania z naszej strony.


facebook
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość.
Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition.